Sevda Giray – Unuttu Seni ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Sevda Giray’ın müziğe olan aşkı ilkokul yıllarında başladı. Sınıf arkadaşlarına şarkılar söyleyen Sevda Giray’ı fark eden öğretmenleri okulun korolarında yer almasını sağladı. Kısa zamanda bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 17 yaşında sahnelerde şarkı söyleyerek müzik kariyerine solist olarak başladı.

Gönlündeki tek aşk müzik olan Sevda Giray artık işi de olan müziği ciddiye alması gerektiğinin farkındaydı. İlk iş olarak birbirinden değerli müzik öğretmenlerinden özel olarak şan dersleri aldı. Aşkı olan müzik artık aynı zamanda işi olmuştu. Ankara’da pek çok mekânda sahne aldı. Artık sahnelerin aranan isimlerinden olma yolunda ilk adımlarını bu yıllarda atmıştı bile. Pek çok ilden uzun süreli gazino ve otel sahneleri için teklifler gelemeye başlamıştı bile.

İlk profesyonel albüm çalışmasına 2002 yılında “Yaşım Kadar Yalnızım” adlı çalışması ile başladı. Bu güne kadar 3 albüm 8 klip çalışmasına imza atan Sevda Giray hayatta en çok mutlu olduğu yerin sahne olduğunu söyledi. Seyircilerin verdiği enerjiden beslendiğini söyleyen Sevda Giray İstanbul sahnelerine geri döndüğünü belirtti. Çalışmalarına aralıksız devam eden Sevda Giray sürpriz çalışmalar yolda, artık daha sık seyircilerimle buluşacağım dedi.

News Reporter