Merve Gündoğdu 'dan "KUTLAMA"

Her tıklanma bir mama

Müziğe olan tutkusu çocukluk yaşlarında başlayan ve ilk şarkısını 12 yaşında yapan Merve Gündoğdu, öğrenim hayatı boyunca okul etkinliklerinde sahne almıştır. Çok sayıda söz ve besteye sahip olan sanatçı, hâlihazırda üretmeye devam etmektedir.

Aynı zamanda tiyatroya olan ilgisi sebebiyle de, Akademi 35,5 da sahne sanatları ve oyunculuk eğitimi aldı. Eserlerini müzikseverler ile buluşturmak için adım atan Merve Gündoğdu, Studio Lonca’da şan öğretmeni Süheyla Yengi’den eğitim almaya başladı. Eğitimi devam ederken, sözü ve müziği kendisine ait olan, prodüktörlüğünü Bilal Menteş’in üstlendiği, düzenlemesini Burak Öksüzoğlu’nun, klip yönetmenliğini ise Uygur Akkaya’nın yaptığı ‘’Kutla’’ isimli tekli çalışmasıyla müzik dünyasına bambaşka bir hava katarak giriş yaptı. Kısa sürede şarkısı ve sesiyle dikkatleri üzerine çekerek dinleyicilerin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Hayvanlara olan sevgisiyle de bilinen sanatçı, şiddet gören hayvanlara farkındalık yaratmak için, para verilerek satın alınıp sonrasında şiddete maruz kaldığı fark edilerek kurtarılan bir can’ı klibinde rol arkadaşı olarak seçti.

‘’Her tıklanma bir mama’’ sloganı ile yola çıkan ve albümünün dijital gelirlerini sokak hayvanlarına bağışlayacağını belirten sanatçı, bu davranışıyla herkesin takdirini kazanmıştır. Sokakta yaşayan hayvanlar için duyarlılığın artması adına çalışmalarına devam edeceğini belirtmiştir.

News Reporter